Ana sayfa Haberler Antalya’da çatıya bağlanan pitbull hayatını kaybetti

Antalya’da çatıya bağlanan pitbull hayatını kaybetti

570
0

Antalya’nın Manavgat ilçesinde, yazın ortasında bir evin çatısına zincirle bağlanan Pitbull hayatını kaybetti. Olay vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Geçtiğimiz günlerde bizim de haberini yaptığımız Antalya’da çatıya bağlanan Pitbull’un hayatını kaybettiğini üzüntüyle öğrendik. Antalya’nın Manavgat ilçesinde çatıya bağlanan, susuz ve gölgesiz bir başına bırakılan Pitbull cinsi köpek hayatını kaybetti. Antalya Candostları Koruma Derneği Başkanı Arife Yanık, ölen hayvanın sahibi için gerekli yasal işlemlerin başlatılması için ilgili kurumlara başvurduklarını iletti.

Manavgat ilçesinin Yayla Mahallesi’nde 2 katlı evin çatısına bağlanan Pitbull cinsi köpeğin yaşadığı zor anlar çevredeki vatandaşların cep telefonu kameralarıyla kaydedilmişti. Aşırı sıcaktan kurtulabilmek için kendine bir gölge arayan köpeğin zincir engeliyle karşılaşması ve suyunu devirdikten sonra susuz da kalması görenlerin yüreğini burkmuştu. Bir süre çabalayan köpek, güzü tükenince olduğu yere uzanıp kalmıştı. DHA’nın servis ettiği görüntüleri gören hayvanseverler köpeğin öldüğünü de öğrenince harekete geçti.

‘SAHİBİ BİR DAHA HAYVAN BESLEMESİN’ DİLEKÇESİ

Antalya Candostları Koruma Derneği Başkanı Arife Yanık; köpeği tutulduğu yerden kurtarmak için girişimde bulunduklarını fakat hayvanın öldüğünü öğrendiklerini söyledi.Köpeğin sahibinin köpeğin ölüsünü bir poşete koyarak çatıdan aldığını belirten Yanık, Antalya gibi sıcak bir yerde çatıda hayvan beslemenin yanlış olduğunu aktardı. Özellikle yaz aylarında hava sıcaklığının çok yüksek olduğu şehirde çatıda korunmasız beslenen köpeklerin ölüme daha da yaklaştıklarını söyleyen Yanık, köpeğin sahibinin gerekli cezayı alması için ilgili kurumlara dilekçeyle başvuru yaptıklarını ifade etti. Yanık, “ Bu ölüme sebep olan kişinin ilgili yasalar çerçevesinde ceza alması ve bir daha hayvan beslememesine yönelik girişimlerimiz var” dedi.

Sosyal mecralarda da Pitbull’un ölümüne büyük tepki gösterildi.