Ana sayfa Haberler Antalya’da biri ölü, diğeri ölmek üzere iki köpek bulundu

Antalya’da biri ölü, diğeri ölmek üzere iki köpek bulundu

559
0

Antalya’nın Demre ilçesinde ormanlık alanda biri ölü, diğeri ölmek üzere iki köpek bulundu. Kurtarılan köpek yetkililer tarafından koruma altına alındı.

Bu talihsiz olay Antalya’nın Demre ilçesindeki Çayağzı mevkisinde yaşandı. Ormanlık alanda gezintiye çıkan iki vatandaş, bir ağaç dibinde hareketli bir çuval farketti. Derhal çuvalın yanına giden iki kişi, çuvaldan seslerin geldiğini farketti. Çuvalı dikkatlice açınca içinde yatan iki köpek buldular. Köpeklerden biri yavaş yavaş hareket etmeye çalışırken, diğeri hareketsiz bir şekilde yatmaktaydı. Hareketsiz köpeğin nefes ve nabzını kontrol eden vatandaşlar çoktan ölmüş olduğunu farkettiler. Diğer köpek ise açlık ve susuzluk yüzünden ölmek üzere olduğundan hemen ona yanlarında bulunan sudan içirip, yanlarında bulunan ekmek parçalarıyla beslemek için çabaladılar.

Bu kahraman iki vatandaşın sosyal medyada paylaştığı görüntüler tepkilere sebep oldu. İhbarlar üzerine bölgeye gelen yetkililer bölgede inceleme başlattı. Zavallı köpekleri çuvala bağlayıp ormana ölüme terkeden kişi ya da kişileri bulmak üzere işlemler başlatıldı. Kurtarılan köpek Demre Belediyesi ekipleri tarafından bakım ve tedavisi yapılmak üzere tedavi altına alındı.

Güncelleme: Kumluca’da veterinere sevk edilen köpeğin 40 derece ateşi olduğu, arka iki ayağında tamamen, ön iki ayağında ise yüzde 60 his kaybı olduğu belirlendi. Tüm vücudunda derin diş izleri olan yavru köpeğin bir ayağında derin yara olduğu ve protez bile takılamayacak durumda olduğu öğrenildi. Tüm vücudunu enfeksiyon kaplayan köpek, veteriner hekim kararıyla uyutuldu.