Ana sayfa Haberler Yangından kurtarılan hayvanlarına kavuştu

Yangından kurtarılan hayvanlarına kavuştu

201
0
Hayvanlarına kavuşan Nuray hanımın mutluluğu gözlerine yansımış

Antalya’nın Kumluca ilçesinde, 11 Ağustos günü çıkan orman yangınında 10 hektarlık alan kül oldu. Yanan bölgenin yakınındaki Nuray Kusay’ın evi, o gün alevlerin sıçraması ihtimaline karşı önlem amaçlı boşaltıldı. Nuray Kusay’ın baktığı hayvanlar da jandarmanın yardımıyla kurtarıldı. Yangının söndürülmesi ve çevre güvenliğinin sağlanmasının ardından hayvanlarına kavuşan Nuray Kusay, “Çok mutluyum” dedi.

yangından kurtarılan hayvanlarını beslerken

Kumluca’ya bağlı Mavikent Mahallesi’ne bağlı Karaöz mevkiisindeki ormanlık alanda 11 Ağustos Pazar günü saat 15.00’te yangın çıktı. Büyüyen yangın çevredeki yerleşim yerlerini tehdit etti. Olası can kaybını önlemek için bölgedeki bazı evler tahliye edildi. Kendisi gibi emekli akademisyen olan eşiyle oturan Nuray Kusay da jandarma ve diğer ekiplerin yardımıyla tedbir amacıyla evini boşalttı. Nuray Kusay, yaklaşık 15 yıldır baktığı farklı türdeki hayvanlarını geride bırakmadı. Hayvanlarının bir kısmını kendi imkanlarıyla yangın yerinden uzaklaştıran Nuray Kusay’ın yardımına jandarma ekipleri yetişti. Nuray Kusay’ın kaplumbağa, tavşan ve koyun gibi hayvanları jandarma ekip aracında koruma altına alınarak evden uzaklaştırıldı. Yaklaşık 10 hektar ormanlık alanın kül olduğu yangın, Nuray Kusay’ın eşiyle oturduğu eve yaklaşık 10 metre kala söndürüldü.

zeytin ağacı gölgesinde kavuştuğu hayvanlarını besliyor

Hayvanlarına kavuştu

Nuray Kusay’ın jandarmayla birlikte kurtardığı hayvanları Kumluca Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi’nde koruma altına alındı. Burada sağlık kontrolleri yapılan hayvanlar, kontrollerin ardından Nuray Kusay’a teslim edildi. Evinin bahçesinde baktığı 2 tavşan, 3 kaplumbağa, 15 kedi, 8 köpek, 12 ördek, 15 tavuk, 2 koyun ve çeşitli türdeki kuşlarına yeniden kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

hayvanlarına kavuşan Nuray hanımın mutluluğu

Nuray Kusay, “Kaplumbağalarıma ve tavşanlarıma kavuştum. Çok çok mutluyum. Umarım tekrar bir şey olmaz. Hep beraber mutlu bir şekilde yaşarız. Bu konuda yardımcı olan ve bu duyarlılığı gösteren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here