Ana sayfa Haberler Sokak hayvanları mağazalarda serinliyor

Sokak hayvanları mağazalarda serinliyor

450
0
sıcaklayan sokak köpeği mağazanın kliması altında uyuyakalmış

Antalya’da sıcak havalardan bunalan sokak hayvanları, alışveriş mağazalarının içerisine girerek klimanın altında serinlemeye çalışıyor. Mağazalara alışverişe gelen müşteriler ise sokak hayvanlarının da canlı olduğunu unutmamak gerektiğini söylüyor.

sıcaktan bunalan sokak köpekleri mağazalara sığındı

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Işıklar Caddesi’ndeki sokak hayvanları, gündüz saatlerinde havanın sıcaklığı yüzünden zorlanıyorlar. Hava sıcaklığının 35, deniz suyu sıcaklığının 28 derece olduğu kaydedildiği Antalya’da sokak hayvanları, çareyi mağazalarda aramaya başladı. Cadde üzerinde bulunan mağazaların içinde serinlemeye çalışıyorlar. Genellikle mağaza kapılarındaki klimanın altında serinleyip uyuyakalan hayvanlara, vatandaşlar olumlu tepki gösteriyor. Mağazalara gelen müşteriler sıcaktan bunalan hayvanların rahatsız olmaması için dikkatli bir şekilde yanlarından geçiyor. Işıklar Caddesi’ni gezen ve alışveriş yapanlar, hayvanların da bir canlı olduğunun unutulmaması gerektiğini söylüyor. Cadde üzerinde birçok mağaza, sokak hayvanları için dükkanlarının önüne bir kap su ve bir kap mama bırakıyor.

Mağaza müşterileri durumdan memnun

Çoğunluk rahatsız olmuyor ama tepki gösteren de olabiliyor

Işıklar Caddesi’ndeki bir mağazanın yöneticisi 46 yaşındaki Yasemin Bilgiç, müşterilerin genellikle olumlu reaksiyon verdiğini söyledi. Yasemin Bilgiç, “Sıcak havalardan bunalan sokak hayvanları mağazamızın içine girebiliyor. Yüzde 90 oranla müşterilerimiz bu durumu olumlu ve olağan karşılıyor. Yüzde 10’luk kesim ise korktukları için rahatsız olduklarını dile getiriyor. Sokak hayvanlarına karşı anlayışlı ve duyarlı olduğumuz için alışveriş yapılabilecek bir nokta olarak görülüyoruz. Müşterilerin olumlu tepkileri tabi ki bizleri de memnun ediyor” dedi.

Mağazaya alışverişe gelen vatandaşlar ise “Sıcak havalarda mağazalardaki klima altlarında oturan sokak hayvanlarından rahatsız olmuyoruz. Onlar da bizim gibi canlı oldukları için duyarlı davranmalıyız” şeklinde fikirlerini belirttiler.