Ana sayfa Haberler Polisten örnek davranış

Polisten örnek davranış

498
0
Komiser polis suyunu sokak köpeği ile paylaştı

Antalya’nın Kumluca ilçesinde, trafik ve asayiş uygulamasında görev yapan komiser Murat Günay, sıcaklar yüzünden zor anlar yaşayan sokak köpeği ile suyunu paylaştı. Murat Günay’ın elindeki pet şişedeki suyu köpekle paylaştığı anlar, meslektaşlarınca cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Kumluca Emniyet Müdürü Cemil Doğan, görüntüleri izledikten sonra örnek davranışı için Murat Günay’a teşekkür etti.

Kumluca Emniyet Müdürlüğü birimleri, Kumluca-Finike yolunda rutin trafik ve asayiş uygulamasına devam ederken, bunaltıcı sıcak, görevlileri bunalttı. Uygulamanın sorumlusu olarak görev yapan nöbetçi amir komiser Murat Günay da sıcak havada serinleyebilmek için marketten küçük pet şişeyle soğuk su aldı. Murat Günay şişeyi açıp suyu içeceği sırada bir sokak köpeğinin kendisine yanaştığını farketti. Köpeğin, içtiği sudan gözünü ayırmaması üzerine susadığını düşünen Günay, elindeki şişeyle hayvana doğru yaklaşıp, su içirmeye çalıştı. Köpek, komiser Günay’ın uzattığı şişedeki suyun hepsini bitirdikten sonra uygulama noktasından ayrıldı. Günay’ın sokak köpeğine su içirdiği anlar, ekipteki diğer polisler tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Komiser polis sokak köpeğine su verirken resmedilmiş

Kumluca Emniyet Müdürü Cemil Doğan da örnek davranışı dolayısıyla komiser Murat Günay’ı tebrik ederken, “Bizler Kumluca’nın huzurlu olması için elimizden geleni yapıyoruz. Kumluca Emniyet Müdürlüğü’müzün genç ve başarılı personeli olan komiser Murat Günay’a bu düşünceli davranışından dolayı teşekkür ediyorum. Doğada yaşayan tüm canlılara sahip çıkmasının herkese örnek olması diliyorum” ifadelerini kullandı.