Ana sayfa Haberler Köpeğin ayağını ve ağzını bağlayıp, ölüme terk ettiler

Köpeğin ayağını ve ağzını bağlayıp, ölüme terk ettiler

698
0
bağlandığı yerden kurtarılan köpek hızlıca olay yerinden uzaklaştı

Antalya’da bir parkta ayakları ve ağzı bağlanıp bu şekilde ölüme terk edilen sokak köpeği, oradan geçerken zavallı köpeği farkeden 2 kişi tarafından kurtarıldı.

Kan donduran olay, Antalya’nın Muratpaşa ilçesi 12. Cadde üzerindeki bir halka açık parkta meydana geldi. Hanife Ünlüel ve Şerife Pür çocuk parkında ağzı ve ayakları bağlanmış zavallı sokak köpeğinin ağaca bağlı olduğunu gördüler. Hemen korkudan titreyen hayvanın yardımına koştular. Hızlı bir şekilde ipleri kesip köpeği özgürlüğüne kavuşturan Hanife Ünlüel ve Şerife Pür, korkudan titreyen hayvana su içirmek istedi. Uzun süredir bağlı kaldığı düşünülen sokak köpeği su içmekte büyük güçlük çekti. Kurtarıcıları tarafından beslenmeye çalışılsa da yaşadığı vahşet yüzünden insanlara güvenmekte güçlük çeken talihsiz köpek parktan bağlı bırakıldığı alandan hızlıca uzaklaştı.

Antalya'da bir parkta zavallı sokak köpeği elleri ağzı bir ağaca bağlı bulundu

Köpeğin parkta uzun süre bu şekilde kalmış olabileceğini belirten Hanife Ünlüel, “Biz arkadaşımla fark ettiğimizde ağzından salya akıyordu. Hemen ipleri kesip kurtardık. Su içirmeyle çalıştık. Ancak köpek yutkunamıyordu. Karnını doyurmak istedik ama hızla kaçıp uzaklaştı” diye konuştu.