Ana sayfa Haberler Havlamasına kızdığı ‘Duman’ı tüfekle vuran çocuğa para cezası

Havlamasına kızdığı ‘Duman’ı tüfekle vuran çocuğa para cezası

628
0
Canice öldürülen köpek 'Duman'

Antalya’nın Manavgat ilçesinde, havlamasına kızdığı, komşusunun köpeği ‘Duman’ı av tüfeğiyle vurarak, öldüren 16 yaşındaki A.A.Ç.’ye sadece 1035 liralık para cezası kesildi.

Komşusunun av tüfeğiyle vurulduktan sonra olay anında ölen dumanın resmi (sansürlü)

Olay, 13 Temmuz’da, Manavgat’a bağlı Doğançam Mahallesi’nde meydana gelmişti. Sokakta yürüyen A.A.Ç., komşuları Emine Yiğit’in ‘Duman’ adlı köpeğinin havlaması üzerine sinirlendi. Bahçedeki köpeğe ve Emine Yiğit’e tepki gösteren A.A.Ç., evine giderek, ailesine ait av tüfeğini aldıktan sonra komşusunun evinin bahçesine geri döndü. A.A.Ç., bahçe kapısından ‘Duman’a bu av tüfeği ile birkaç el ateş etti. Çeşitli yerlerine saçma isabet eden köpek, olay yerinde öldü. Emine Yiğit’in şikayeti üzerine jandarmanın gözaltına aldığı A.A.Ç., yaşının küçük olması nedeniyle serbest bırakılırken, aileye ait av tüfeğine el koyuldu. Hayvanseverler ise olayın peşini bırakmadı ve konunun takipçisi oldu.

Emine Yiğit ve Dumanın eski bir fotoğrafı

Fezleke hazırlandı

Antalya Candostları Koruma Derneği Başkanı Arife Yanık, Manavgat Kaymakamlığı’na, A.A.Ç.’nin idari ve yargı yönünden cezalandırılması talebinde bulundu. Kaymakamlıkça A.A.Ç. hakkında fezleke hazırlanıp, savcılığa gönderildiği açıklandı. Kaymakamlık tarafından ‘Hayvanları Koruma Kanunu ve Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddeleri kapsamında A.A.Ç.’ye 1035 liralık idari para cezası kesildiği duyuruldu.

Antalya Candostları Koruma Derneği Başkanı Arife Yanık ise A.A.Ç.’ye adli makamlarca da gerekli cezanın verilmesi için mücadeleyi sürdüreceklerini vurguladı.

14 Temmuz tarihli Havlamasına kızdığı ‘Duman’ı av tüfeğiyle öldürdü başlıklı haberimiz için tıklayınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here