Ana sayfa Haberler Başı plastik bidon parçasına sıkışan köpeği jandarma kurtardı

Başı plastik bidon parçasına sıkışan köpeği jandarma kurtardı

523
0
kafası plastik bidona sıkışan köpek jandarma aracında

Günümüzde dünyanın ekolojik olarak en büyük problemi küresel ısınma. Küresel ısınmanın ise en büyük sebebi çevre kirliliği. Hepimiz bilinçli olarak ya da farkında olmadan çevreye zarar veriyoruz. Bilinçli insanlar bu konuya dair önlemini alıyor ve çevreye mümkün olduğu kadar daha az zarar vermeye çalışıyor. Çevre bilinci yeterince gelişmemiş ve kendisinden başka her canlı türünü kendinden aşağıda gören insanlar ise yüz yıllık çam ağaçlarını mangal tutuşturmak için kesiyor, sigara izmaritlerini sokağa, pet şişelerini ormana atıyorlar. Sonra o atılan çöplere hayvanların uzuvları sıkışıyor. Şanslı olanlar duyarlı vatandaşlar tarafından bulunup kurtarılıyor. Şanssız olanlar ise hele de yavruyken sıkıştılarsa kendileri büyüdüğü halde sıkıştıkları çöp büyümediği için acı çekerek ölüyor.

kafası plastik bidona sıkışan köpeğin yakından çekimi

Bugünkü haberimiz şanslı köpeklerden biriyle ilgili. Antalya’nın Finike ilçesinde görev başında olan jandarma ekipleri, kafasını plastik bidona sıkıştırmış bir köpek farketti. Jandarma ekipleri veterinerden yardım alarak köpeği özgürlüğüne kavuşturdu.

jandarma tarafından bulunan zavallı köpek veterinere götürüldü

Finike İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan ekipler dün saatleri 17:30’u gösterirken Çavdır mevkiinde devriye görevlerini yerine getiriyordu. Görev sırasında araçlarının önüne bir köpek çıktı. Köpeğin kafasında yarısı kesilmiş bir plastik bidon olduğunu gören jandarma ekipleri hayvanı araca aldılar. Ekip sonrasında köpeği veterinere götürdü ve burada köpeğin kafasının sıkıştığı bidon parçası çıkarıldı. Köpek, yapılan sağlık kontrollerinin ardından kendisini bulan ekip tarafından tekrar bulunduğu yere bırakıldı.

veteriner müdahalesiyle plastik bidondan kurtulan köpeğin son hali