Ana sayfa Haberler Aracın çarpıp kaçtığı köpek koruma altına alındı

Aracın çarpıp kaçtığı köpek koruma altına alındı

227
0
Sokak köpeğinin sol ön ve arka ayakları al.ıya alındı

Antalya’nın Kumluca ilçesinde yolun karşısına geçmek isteyen köpeğe bir araç çarpıp kaçtı. Zavallı sokak köpeğinin sol ön ve sol arka bacağında kırıklar oluştu. Çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarılan köpek, tedavi altına alındı.

Kumluca- Finike karayolundan dün sabah karşıdan karşıya geçmeye çalışan sokak köpeğine, plakası ve sürücüsü belirlenemeyen araç çarpıp, kaçtı. Köpeğin yardımına esnaf koştu. Karayolundan alınan köpeğin yürüyemeyecek durumda olduğunun görülmesi üzerine Kumluca Belediyesi Hayvan Barınağı görevlilerinden yardım istendi. Köpek, görevliler tarafından alınarak, Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü. Burada yapılan kontrolde köpeğin sol ön ve sol arka ayaklarında kırıklar olduğu tespit edildi. Tedavisine başlanan ve kırıkları alçıya alınan sokak köpeği sağlığına kavuşup eski haline döneseye kadar gözlem altında tutulacak.

Çevredeki esnafın yardıma koştuğu sokak köpeği hareket edemiyordu

Veteriner Hekim Sinan Ulusoy, “Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon merkezimize getirilen bu sokak köpeğinin muayenesini yaptık. Araç çarpması sonucu sol ön ve arka ayaklarında kırıkların oluştuğunu belirledik. Tedavisini yapabilmek ve köpeği kontrol altında tutabilmek adına sedatif verdik ve kırıkları alçıya aldık. Köpeğimizi 20-25 gün barınağımızda misafir edeceğiz. Bu süreçte köpeğimize fizik tedavi uygulayacağız ve vitamin desteği sağlayacağız. Sağlığına kavuştuğunda kısırlaştırıp, rehabilitasyonunu ve aşılarını tamamlayıp aldığımız bölgeye tekrar geri bırakacağız” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here