Ana sayfa Haberler Annesini kaybeden yavru köpeğe Prenses şefkati

Annesini kaybeden yavru köpeğe Prenses şefkati

391
0

Henüz 6 günlükken annesini kaybeden yavru köpeği Prenses adlı kedi emzirmeye başladı. Bu alışılmadık dostluk görenlerin içini ısıtıyor. 

Kediler ve köpekler genelde düşman bilinirler, fakat sıradaki haberimiz aksini kanıtlar nitelikte. İzmit’te çiçekçilikle uğraşan Uğur Demirtaş, mahallesinde yaşayan sokak köpeklerinden birinin çalıştığı dükkanın önünde yavruladığını farketti. Doğumdan sonra bir hayli kan kaybeden anne köpek yakınlardaki bir veterinere götürülmesine rağmen kurtarılamadı. Köpeğin doğurduğu 3 yavrudan ikisi hayatını kaybederken biri hayata tutunmayı başardı. Son kalan yavruyu sahiplenen çiçekçi Uğur Demirtaş, köpeği eve götürerek yeni doğum yapmış olan kedisi “Prenses” ile tanıştırdı ve yavru köpeği Prenses’in yavrularının arasına yerleştirdi. Bir süre sonra anne kedi, kendi yavrularıyla birlikte köpeği de emzirmeye başladı.

Annesi ölen köpeği emziren Anne kedi Prenses

Uğur Demirtaş, “Bizim İzmit merkezde çiçekçi dükkanımız var. Bunun annesi de mahallemizin yaşlı bir köpeğiydi. Doğum yaptı. Doğum sırasında öldü. 3 tane yavrusu doğmuştu ama onların da 2 tanesi öldü. Bu yavrucak kaldı bir tek. Biz de onu sahiplenmek istedik. Aldık, getirdik. Evde anne kedimiz var. Onun da 4 tane yavrusu var. Onların yanına koydu. Annemiz de içgüdüsel olarak, artık annelik şefkatiyle ona kucak açtı. Bu şekilde, beraber yatıyorlar. Karnını doyuruyor, onunla ilgileniyor. Yavrumuz yaklaşık 4 gündür bizimle birlikte. Bu şekilde bakmaya çalışıyoruz. Şu anda sahiplendirmek gibi bir planımız yok. Biz bakıyoruz, en kötü ihtimalle, biraz daha büyüdüğü zaman eşimin Zonguldak’taki köyüne götüreceğiz” şeklinde durumu özetledi.

“İçime doğmuştu”

Yakın zamanda doğum yapan kendi kedisinin yavru köpeği kabulleneceğinin içine doğduğunu söyleyen Demirtaş, “Kedinin kabul edeceğini kısmen hissediyorduk. Çünkü kedimiz çok uysal. Yumuşak bir hayvan. O yüzden kabullenebileceğini hissettik aslında. Tabii bu kadar samimi olacaklarını ummuyorduk. Bu derecesini kimse tahmin edemezdi. Ama beklentimizin fazlası oldu. Yavru kediler, yavru köpekten daha büyük. Onlar yaklaşık 1 aylıklar, köpek daha birkaç günlük” dedi.

Yavru köpek ve Kedi süt annesi

Yavru köpeğe isim olarak Müslüm ismini düşündüklerini söyleyen Demirtaş, “Yavru köpeğimizin acıklı bir hikayesi olduğu için ismini Müslüm koymayı düşünüyoruz. Öyle bir düşüncemiz var” ifadelerini kullanarak köpeğin yaşamış olduğu zorlu hayatı merhum arabesk sanatçısı Müslüm Gürses’in hayatındaki zorluklara benzetti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here