Ana sayfa Haberler Ankara’da zehirli et katliamı 3 köpek öldü

Ankara’da zehirli et katliamı 3 köpek öldü

1007
0
anneleri zehirlenen sokak köpeğinin geride kalan yavrularının resmi

Ankara Yenimahalle’de, boş araziye bırakılan etleri yiyerek zehirlendikleri iddia edilen biri sahipli ikisi sokak köpeği toplam 3 köpek öldü. Geride 16 yavru köpek kaldı.

Talihsiz olay, dün öğle saatlerinde Yenimahalle ilçesindeki İvedik Organize Sanayi Bölgesinde yaşandı. Sanayi bölgedesindeki esnafın beslediği biri sahipli 3 köpek öldü. Sanayi esnafının iddiasına göre boş araziye bırakılan etleri yedikten sonra öldü. Sanayide otomotiv dükkanı işleten Ferhat Adil Şahin, ölen köpeklerden birinin kendisine ait olduğunu söyledi. Köpeğe kendi imkanlarıyla beslediklerini ve köpeğin dükkanda yaşadığını kimseye zararı olmadığını söyledi.

Ölen ‘Arjantin Dogo’ cinsi köpeği, yaklaşık 1 yıl önce sahiplendiğini söyleyen Ferhat Adil Şahin, “Belirli saatlerde köpeği sosyalleşmesi için serbest bırakıyorduk. Kendi etrafında ihtiyaçlarını giderdikten tuvaletini yaptıktan, hava aldıktan sonra tekrar buraya bağlıyorduk. Bugün öğle saatlerinde bıraktığımız da köpeklere zehirli et atılmış. Kendi hayvanımız ve diğer sokak hayvanları o zehirli etten yiyerek ölmüş. Üzücü bir durum. İnsan, yaşayan bir canlıya bunu neden yapar? Birinin 11 yavrusu vardı, diğerinin 5 yavrusu vardı. Sokak köpeğiydiler ama burdaki bütün esnaf aslında onların bakımıyla ilgilenirdi” dedi.

Sanayi esnafı da vicdansız katliamı yapanların bir an önce bulunması için soruşturulma başlatılmasını istediklerini dile getirdiler.