Ana sayfa Haberler Bakanın çağrısıyla Tarçın ve Gofret’i sahiplendiler

Bakanın çağrısıyla Tarçın ve Gofret’i sahiplendiler

301
0
AYAL öğrencileri tarçın ve gofretle beraber poz verdiler

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Pergel adını verdiği köpeği bakanlık bahçesine getirerek bakımını üstlenmesi birçok okul gibi Ankara Ayrancı Anadolu Lisesi (AYAL) öğrencilerine örnek oldu. Okul yönetimi, öğrenciler için barınaktan aldıkları iki sokak köpeğini sahiplendi. Öğrenciler, teneffüslerde cep telefonu yerine Tarçın ve Gofret ismini verdikleri köpekleri ile ilgileniyor.

Bakan Ziya Selçuk, Temmuz ayı başında Pergel adı verdiği köpeğini sahiplendi. Pergeli’in bakımının bakanlık bahçesinde yapılmasını sağladı. Her okulun kendi bahçesinde kendi Pergel’ini beslemesi için çağrıda bulundu. Milli Eğitim Bakanının çağrısına uyarak barınaktan köpek sahiplenen okullardan birisi de Ankara Ayrancı Anadolu Lisesi oldu. Çankaya’daki hayvan barınağından iki köpek sahiplendiler. Okulun yeni maskotu haline gelen köpeklere Tarçın ve Gofret ismi verildi. Okul bahçesine onlar için yerleştirilen kulübelerinde kalan Tarçın ve Gofret’ kısa zamanda öğrencilerin ilgi odağı oldu.

Öğrenciler, köpekleri seviyorlar, dolaştırıyorlar ve bakımına destek oluyorlar. Üniversite sınavına hazırlanan bazı öğrenciler sınav stresinin köpekler sayesinde azaldığını belirtti. Bazı öğrenciler ise teneffüslerde cep telefonu ile ilgilenmek yerine köpekleri sevip, onlarla oyun oynadıklarını dile getirdi. 

AYAL okul müdürü sahiplendikleri köpek hakkında bilgi verdi

Okul Müdürü Melike Yetim, sahiplendikeri köpeklerin öğrencilerle çok iyi anlaştıklarını vurgulayarak “Başta psikolojileri biraz dalgalandı. Daha çok genç olan Tarçınımız yere yapışıyordu. Onu hiçbir şekilde tasmayla dışarıya çıkaramıyorduk. Ama öğrencilerimizin ilgisiyle bu durum değişti. Artık alıştılar ve çok keyifliler. Gündüzleri, ders aralarında ve evlerine gitmeden önce köpekleri gezdiriyorlar” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here