Ana sayfa Haberler Böbrek hastası kedinin tedavisi için sokakta dans

Böbrek hastası kedinin tedavisi için sokakta dans

656
1
böbrek hastası kedinin tedavisi için sokakta yapılan dans etkinliği çevredekilerin dikkatini çekti

Ankara’da dans eğitmenliği yapan Veli Kurt ve Nadire Aslan, arkadaşlarının kedisinin tedavisi için sokakta dans ediyor.

Sevde Şahin’in beslediği 5 yaşındaki kediye, geçen yılın başında kronik böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Tedavisine başlanan ‘İris’in ilaçları yurt  dışından getirildi. Eski dansçı Sevde Şahin, özel bir tedavi gören ‘İris’in ilaçlarını bir süre sonra yurt dışından getirmekte zorluk yaşadı. Bunun üzerine Sevde Şahin’in arkadaşları Veli Kurt ile Nadire Aslan, ‘İris’in tedavisine destek olmak için 2 hafta önce Çankaya Tunalı Hilmi Caddesi’nde dans etmeye başladı. İş çıkışı, halkın yoğun olduğu saatlerde caddede dans eden Veli Kurt ve Nadire Aslan’a, bazı günler kedinin sahibi Sevde Şahin de eşlik ediyor. Dans ile elde edilen gelir, ‘İris’in tedavisinde kullanılıyor.

böbrek hastası kedi iris'in tedavisi için hazırlanan ilan

Nadire Aslan, ‘İris’ için arkadaşı Veli Kurt ile dans ettiklerini söyleyerek, “İris’in ilaç masraflarına destek amacıyla dans ediyoruz. Son bir yıldır beraber dans etmiyorduk; ama ‘İris’ için bir araya geldik. Daha önceleri de bir kedi ve köpek için dans etmiştik. Maalesef köpeği kurtaramasak da, kedi göz ameliyatı oldu. Şimdi de umarım ‘İris’in ilaçlarını getirip, tedavisini karşılayacağız. Kan tahlili, muayene ücreti, yurt dışından gelen ilaçlar çok fazla tutuyor. Umarım ‘İris’e faydamız olur” diye konuştu.

Bir dönem dans eğitmenliği de yapan Sevde Şahin, ‘İris’e doğumundan bu yana baktığını söyledi. ‘İris’e geçtiğimiz yılın başında böbrek yetmezliği teşhisi konulduğunu belirten Şahin, “Çok zor, ilgi isteyen bir hastalık. Hayvanlar için diyaliz merkezi yok. Biz dünyada üretilen ilaçları bulup, getirmeye çalışıyoruz. İlaçları getirebilmemiz için bir de bakanlık izni gerekiyor. Şimdiye kadar dans ederek 300 lira topladık. ‘İris’in ömür boyu tedaviye ihtiyacı var. Bazen ilaçları bulamayınca kedimiz çok kötüleşiyor ve toparlaması çok uzun süre alıyor” dedi.

böbrek hastası kedinin tedavisi için sokakta dans

1 YORUM

  1. Merhaba, ilgi gösteren ve destek olan herkese çok çok teşekkür ederim. Bu haber sayesinde bir Burçak Öztürk 2 kutu ilaç verdi. Kullandığımız ve kullanmaya devam edeceğimiz ve yurt dışından gelen ilaçlar SEMİNTRA ve AZODYL

Comments are closed.