Ana sayfa Haberler Dumandan etkilenen muhabbet kuşuna suni teneffüs

Dumandan etkilenen muhabbet kuşuna suni teneffüs

414
0
İtfaiye eri muhabbet kuşuna dakikalarca ilk yardımda bulundu

Adıyaman’da, evde çıkan yangında dumandan etkilenen 1 kişi hastaneye kaldırıldı. Kafeste unutularak dumandan etkilenen muhabbet kuşuna ise itfaiye eri tarafından kalp masajı ve suni teneffüs yapılarak kurtarılmaya çalışıldı. Yapılan tüm müdahaleye rağmen kuş öldü.

Yangın, akşam saatlerinde Adıyaman Kayalık Mahallesi’nde Fetli Ataman’a ait tek katlı evde bilinmeyen bir nedenle başladı. Evden yükselen dumanı gören çevre halkı, durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis hızlı bir şekilde çevrede güvenlik önlemi alırken, itfaiye ekipleri ise yangını kısa sürede kontrol altına alarak söndürmeyi başardı. Yangında dumandan etkilenen 1 kişi sağlık görevlileri tarafından Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı.

Yapılan müdahalelere cevap vermeyen muhabbet kuşu maalesef öldü

İtfaiye erinden muhabbet kuşuna suni teneffüs ve kalp masajı

İtfaiye erleri yangın söndükten sonra evde yaptıkları inceleme sırasında kafeste unutulan muhabbet kuşunu buldular. Muhabbet kuşunun yangın dumanından ciddi bir şekilde etkilendiğini farkettiler. Bir itfaiye eri kuşa dakikalarca kalp masajı ve suni teneffüs yaptı. İtfaiye erinin tüm çabalarına karşın ilk yardıma cevap vermeyen zavallı muhabbet kuşunun öldüğü belirlendi.

Ekipler hala olay yerinde yangının çıkış nedenini araştırıyor.