Ana sayfa Haberler Gönüllü Pati Dostları, mama desteği bekliyor

Gönüllü Pati Dostları, mama desteği bekliyor

539
0
Gönüllü pati dostları besleme yaparken sokak köpekleri onları heyecanla bekliyor.

Adana’da Selen Usta ve 2 arkadaşı tarafından kurulan ‘Gönüllü Pati Dostları’ grubu sokak hayvanlarını besliyor. Yıllardır binlerce hayvana yiyecek dağıtan grup, hayvanseverlerden mama desteği bekliyor.

Faaliyetlerini yıllardır kendi imkanlarıyla sürdürdüklerini söyleyen Selen Usta, arkadaşı Eda Yenmez ile binlerce hayvanı beslediklerini anlattı. Usta, “Şu an üç arkadaş aktif olarak çalışıyoruz. Zaman zaman bize yardım edenler de oluyor. İnsanların gitmediği, çöplüklerin bile olmadığı bölgelere gidip, beslenemeyen hayvanlara yiyecek veriyoruz” dedi.

Gönüllü Pati Dostları mama yardımı bekliyor.

Pek çok kişinin gruplarını dernek zannederek mama desteği talebinde bulunduğunu ifade eden Selen Usta, hayvanseverlerin ‘selen-edaa’ ve ‘selenusta01’ adlı instagram hesaplarını takip ederek, kendilerine katılabileceğini kaydetti.

sokak köpekleri onlara verilen mamaları yiyor

Son dönemde daha çok hayvana ulaşmaya çalıştıklarını ancak şartların kendileri için zorlaştığını belirten Usta, şöyle konuştu:

“Bugüne kadar destek beklentimiz olmadı. Ama artık tedavide olan felçli hayvanlarımız da var. Evimde sekiz tane köpeğim var. Biri felçli. Hepsine yetişemiyoruz. Tedavi masrafları, mama masrafları boyumuzu aşmış durumda. Ormanamama üzerinden bir mama kumbarası açtık. İsteyen buradan bütçesine göre mama yardımı yapabilir. Her dağıtım sonrası mamaların nereye gittiğini, sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirler. Para istemiyoruz. Sadece canlarımıza mama desteği bekliyoruz.”

tedavisi devam eden sokak köpeği mama yiyor.