Ana sayfa Haberler Kasırgadan korumak için 97 köpeğe evini açtı

Kasırgadan korumak için 97 köpeğe evini açtı

556
0
Dorian kasırgasından korumak için 97 köpeği evine aldı

Amerika Birleşik Devletleri’nin hazırlıklarını sürdürdüğü Dorian Kasırgası, geçtiğimiz gün Bahamalar’ı vurmuştu. Bahamalar’da yaşayan bir hayvansever kadın, sosyal medyada yaptığı paylaşımla gönüllere taht kurdu. 97 sokak köpeğine kasırgada zarar görmemeleri için evini açtığını duyurdu. Hayvansever gönüllü kadının bu hareketi, sosyal medyada büyük beğeni topladı.

Bahamaları vuran kasırgadan köpekleri evine alarak korudu

Kategori 5 olarak kabul edilen ve hızının 295 kilometreye ulaştığı açıklanan Dorian Kasırgası, Amerika Birleşik Devletleri’nde çok sayıda bölgede tahliyelere sebebiyet verdi. Geçtiğimiz gün Dorian kasırgası Bahamalar üzerindeydi. Sosyal medyada paylaşım yapan ismi Chella Phillips olan bir hayvansever, 97 sokak köpeğine, kasırgada zarar görmemeleri için gönüllü olarak evinin kapılarını açtı.

97 köpek aynı çatı altında kasırgadan korundu

Sosyal medyadan açıklama yapan koca kalpli Chella Phillips, “97 köpek evimin içinde ve bunların tam olarak 79 tanesi yatak odamda. Dün gece tam bir delilikti. Her yere kakalarını yaptılar. Ama hiç bir şekilde yatağıma çıkmaya çalışmadılar. Evde onlar için müzik çalıyorum ve klima onlar için sürekli çalışıyor. Ben, daha zor durumda olanları eve getirmeye çalıştım. Bazılarının tedavi ve bakımları için yaptığınız bağışlara minnettarım. Korkmuş olanlar ve hasta olanlar için gerçekten desteğe ihtiyacım vardı. Çok teşekkür ederim!” dedi.