Ana sayfa Haberler 4 bacağı da kırılan Uykucu tedaviye alındı

4 bacağı da kırılan Uykucu tedaviye alındı

964
0
4 bacağı da kırılan Uykucu tedaviye alındı

Mersin’de, otomobilin altında uyurken aracın hareket etmesi üzerine 4 bacağı birdem kırılan Uykucu isimli köpek, tedavi altına alındı. Yaklaşık 5 saat süren ameliyat süresince parçalı kırık oluşan bacağına platin takılan ve diğer bacakları için de gerekli müdahale yapılarak ameliyat edilen köpeğin, 4 bacağı da alçıya alındı.

Silifke ilçesinden Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi’ne gelen ihbar üzerine yetkili ekipler harekete geçti. Bir otomobilin altında uyurken aracın hareket etmesi üzerine 4 bacağı da kırılan köpek koruma altına alındı. Bulunduğunda 2 bacağında parçalı kırıklar ve açık yaralı kırıklar olduğu tespit edildi. Köpeğin, yapılan ilk muayenesinde ön iki bacağının da kırık olduğu belirlendi. Hayvan ambulansı ile sedyede güvenli bir şekilde Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi’ne nakledilen köpek, çekilen röntgen filminin ardından ameliyat için hazırlandı.  Yaklaşık 5 saat süren ameliyat sonrası parçalı kırık oluşan bacağına platin takıldı. Diğer bacakları da gerekli müdahaleler uygulandı. Köpeğin, 4 bacağı da alçıya alındı. Daha sonra açık yarada oluşan enfeksiyonun tedavi edilmesi için gerekli müdahalesi yapıldı. Yaralı köpek, Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi’nde tedavi altına alındı. Oldukça bitkin ve zayıf olan köpeğin, kısa sürede eski sağlığına kavuşturulması hedefleniyor.

Köpeğin sağlık durumu hakkında bilgi veren Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Sahipsiz Hayvanlar Şube Müdürü Mehmet Cücük, geç kalınması halinde 4 bacağın da kurtarılamayacağının altını çizdi. Şimdi tedavi altına alınan köpeğin 1 ay sonra 4 bacağının üzerinde durarak,eski günlerine kavuşacağı bilgisini paylaştı. Sürücülere de bir hatırlatmada bulunan Mehmet Cücük, yazın sıcaktan, kışın ise soğuktan korunmak için arabaların altına ve motor bölümlerine giren kedi ve köpeklere karşı daha dikkatli olmaya davet etti.